2022-02-20

5 elementów dobrej strony internetowej

5 elementów dobrej strony internetowej
Jesteś tutaj:

Myślisz o założeniu strony internetowej dla swojej firmy? A może już ją masz. Samo posiadanie strony internetowej nie jest gwarancją sukcesu w sieci. Warto zastanowić się jakie elementy wpływają na jakość witryny. Co zrobić, by zwiększyć ruch na swojej stronie i wzbudzić jak największe zaufanie potencjalnego klienta? Przedstawiamy 5 elementów dobrej strony internetowej, które według nas pomogą Ci stworzyć wymarzony portal na miarę dzisiejszych standardów.

Logiczny układ strony

Pierwszym kluczowym elementem jest odpowiednia budowa strony. Warto poświęcić trochę więcej czasu na ten etap. Zaplanowanie logicznego układu przynosi wymierne korzyści w przyszłości. Na pewno wiele razy, gdy przeglądasz czeluści „internetów”, napotykasz strony na których, żeby coś znaleźć, musisz poświęcić wiele czasu lub wypić wiadro melisy w obawie przed wylewem krwi do mózgu. Końcem końców nie wytrzymujesz, zamykasz kartę i jednocześnie skreślasz firmę, do której dana strona należy i szukasz produktu/oferty u kogoś innego.

Reasumując, układ strony musi być odporny na błądzenie i zastanawianie się, gdzie można coś znaleźć. Elementy nawigacyjne i rozmieszczenie informacji w odpowiednich miejscach to klucz do pozostania klienta na stronie!

Treść i tożsamość witryny

Kierując się dewizą „im mniej tym lepiej”, tak samo jest z informacjami na stronie, ponieważ duża ilość tekstu zniechęca użytkownika do przeczytania go. Opisując swoje produkty czy usługi skup się na jakości przekazywanych treści, by zachęcić klienta, a nie odstraszyć. Pamiętaj także, że Twoja strona internetowa musi być tożsama z branżą, którą się zajmujesz. Jeśli prowadzisz salon fryzjerski, warto umieścić ofertę usług fryzjerskich z cennikiem oraz zdjęcia wykonanych fryzur – klient od razu wie na co się piszę, chyba, że masz zły dzień. Jeśli zajmujesz się branżą produkcyjną umieść dobre zdjęcia produktów ze specyfikacją. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie referencji od Twoich obecnych klientów – wpłynie to na zaufanie!

Pamiętaj, nigdy, przenigdy, nigdy – nie kopiuj treści z innych stron! Bądź sobą i pokaż, że jesteś ekspertem w swoim fachu!

Informacje kontaktowe

Chyba nie muszę Cię zbytnio przekonywać, jak jest to ważna sprawa? Klient zainteresowany Twoją ofertą nie może mieć problemu w znalezieniu kontaktu z Tobą. W innym wypadku Twój numer telefonu znajdzie tylko Call center z nową ofertą garnków ceramicznych. Umieść numer telefonu, adres email, lokalizację Twojej firmy i formularz kontaktowy w łatwo dostępnym miejscu. Dobrym nawykiem jest umieszczanie tego typu informacji w stopce każdej podstrony.

Pamiętaj o tym, by w sekcji kontaktowej umieścić wszystkie możliwe medium za pośrednictwem, których można się z Tobą skontaktować tj. telefon, mail, media społecznościowe.

Responsywność strony

W dzisiejszych czasach, by sprawdzić coś w internecie możemy to zrobić na różnych urządzeniach tj. smartfon, tablet czy komputer. Twoją dolą jest dostosowanie strony do poprawnego wyświetlania na wszystkich tych urządzeniach. W przeciwnym wypadku, gdy strona nie wyświetla się poprawnie, będziesz po prostu tracić klientów lub doprowadzać ich do nerwicy.

Pamiętaj, że przeważają dzisiaj urządzenia mobilne! Nikt nie czeka na to, by wrócić do domu i przejrzeć Twoją ofertę na komputerze. Zadbaj o to, zatrzymaj klienta.

Szybkość i bezpieczeństwo strony

Zauważ, że z natury nie lubimy czekać. Tak samo jest z ładowaniem strony internetowej. Postaraj się, by Twoja strona była odpowiednio zoptymalizowana i nie posiadała zbędnych elementów, które je opóźniają. Statystycznie zakłada się, że dobra strona internetowa ładuje się poniżej 3 sekund – powyżej tej wartości ilość klientów pozostających na stronie będzie się wprost proporcjonalnie zmniejszać. Warto zainwestować również w certyfikat SSL, który zapewnia bezpieczeństwo i poufność danych – przykładowo przesyłanych przez formularz kontaktowy. Bezpieczeństwo to także stabilny i sprawdzony hosting, dlatego warto tu poświecić chwilę, by wybrać odpowiedni dla siebie.

Pamiętaj, im mniejszy czas ładowania witryny, tym więcej potencjalnych klientów zostaje na Twojej stronie. Cytując klasyka „bezpieczeństwo przede wszystkim” – wybierz stabilny hosting i zainwestuj w certyfikat SSL (w przypadku niektórych hostingów darmowy dla jednej domeny).

Podsumowanie

Dzisiaj to by było na tyle, albo aż tyle. Wymienione przez nas cechy to czubek góry lodowej w temacie budowy stron internetowych. Pamiętaj, że jesteśmy cały czas do Twojej dyspozycji! Jeśli nie czujesz się na siłach, by zbudować wymarzoną stronę dla siebie – skontaktuj się z nami, a zrobimy to za Ciebie!